کمبود آب در 637 روستای کردستان
کمبود آب در 637 روستای کردستان
از کل روستاهای کردستان 637 روستا با کمبود آب روبه‌رو هستند که به‌دلیل پدیده خشکسالی سنوات گذشته از این تعداد 39 روستا در شرایط بحرانی قرار دارند و آبرسانی سیار می‌شوند.
 
به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان با اشاره به 470 میلیارد ريال اعتبار مورد نیاز برای رفع مشکل کم‌آبی روستاهای کردستان گفت: در حال حاضر یک‌هزار و 702 روستا در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد 940 روستا تحت پوشش خدمات آبفار قرار هستند.
خالد سلطانی افزود: از کل روستاهای کردستان 637 روستا با کمبود آب روبه‌رو هستند که به‌دلیل پدیده خشکسالی سنوات گذشته از این تعداد 39 روستا در شرایط بحرانی قرار دارند و آبرسانی سیار می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: طبق برآوردهایی انجام‌شده برنامه‌هایی از قبیل تعمیق، کف‌شکنی چاه، بهسازی چشمه و تأمین آب از طریق سدهای استان را برای روستاهای کم‌آب در نظر داریم.
این در حالی است که چندی پیش رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آبفار کردستان شاخص بهره‌مندی روستاییان استان کردستان از نعمت آب سالم را 80.68 درصد اعلام کرده بود.
 
مطلوبیت 95 درصدی میکروبی شبکه آب شرب روستاهای کردستان
معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفار ادامه داد: طی 9 ماهه اول سال جاری تعداد چهارهزار و 185 آزمایش میکروبی، 576 آزمایش شیمیایی توسط کارشناسان آزمایشگاه مرکزی و سیار شرکت انجام شده است.
سلطانی با بیان اینکه در این مدت 640 هزار و 664 مورد آزمون کلرسنجی انجام شده است، تصریح کرد: درصد مطلوبیت کلرسنجی نیز 85.2 است.
وی به برگزاری گارکاه‌های آموزشی حوزه بهره‌برداری اشاره کرد و یادآور شد: در مدت یادشده دو گارکاه آموزشی کلرسنجی و صرفه‌جویی با 276 نفر ساعت برگزار شده است.
سلطانی تأکید کرد: 5 گارکاه آموزش ایمنی کلرگازی با 176 نفر ساعت برگزار شده است./
 

 


نوشته شده در 10/01/1393 ساعت 00:33:38 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه منابع آب


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید