معرفی کتاب کشاورزی


محصولات ارگانیک
کمک 1.5 میلیون یورویی اروپا به ایران برای توسعه کشاورزی پایدار
کمک 1.5 میلیون یورویی اروپا به ایران برای توسعه کشاورزی پایدار
اتحادیه اروپا برای توسعه کشاورزی پایدار، کمک 1.5 میلیون یورویی به ایران می‌کند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، دبیر برگزاری دومین همایش بین‌المللی توسعه تجارت و بازار محصولات ارگانیک با اعلام این مطلب گفت: در بخش کشاورزی کشور دارای ظرفیت‌های مناسبی در زمینه تولید محصولات ارگانیک مانند پسته، زعفران، انار و انجیر وجود دارد که از طریق ایجاد برندهای مناسب می‌توانیم در میان کشورهای توسعه‌یافته دارای برندهای معتبری در این زمینه باشیم.
محمد اردکانی افزود: اتحادیه اروپا برای توسعه کشاورزی پایدار، کمکی 1.5 میلیون یورویی به ایران کرده که تا یک ماه آینده با ایجاد زیرساخت‌های لازم، فرصت اجرای آن را داریم.
وی با اشاره به بازار محصولات سالم در کشور خاطرنشان کرد: قانون و استاندارد خاصی برای طبیعی بودن محصولات غذایی و کشاورزی صورت نگرفته است، به‌طوری که هم‌اینک شاهد عرضه انواع محصولات مانند آبمیوه به نام 100 درصد طبیعی بدون داشتن شرایط لازم هستیم.
اردکانی ادامه داد: بر اساس آمارهای بین‌المللی در سال‌های گذشته، 37 میلیون هکتار از اراضی کشور به تولید محصولات ارگانیک اختصاص یافته است که اتریش در میان سایر کشورها، بالاترین درصد تولید محصولات ارگانیک را به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: بر اساس آمار موجود، در سال 2013، سطح تولید محصولات ارگانیک ایران 43 هکتار رتبه پنجم را در میان کشورهای آسیایی دارا است که با در نظر گرفتن اراضی تحت مدیریت ارگانیک، این رقم به 84 هکتار می‌رسد.
 
پیشنهاد انجمن ارگانیک برای نامگذاری روز نجات زمین
در ادامه این مراسم، رئیس انجمن ارگانیک ایران نیز اظهار داشت: حضور اعضای بین‌المللی در این مراسم، شرایطی را فراهم کرده تا به‌عنوان نمایندگی از تولیدکنندگان این بخش، پیشنهاد نامگذاری یک روز بین‌المللی در تقویم جهان به نام نجات زمین در جهان را به فائو اعلام کنیم.
رضا نورانی یادآور شد: کشاورزی ارگانیک با توجه به حفظ منابع آب، خاک و سلامت افراد می‌تواند در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی نقش ویژه‌ای داشته باشد که برای گسترش آن باید تلاش کرد.
وی تأکید کرد: تأمین امنیت غذا، افزایش درآمد کشاورزان، توسعه پایدار، افزایش مراودات محلی و بین‌المللی، بهبود دانش کشاورزی و حفظ محیط طبیعی و سلامت افراد، ازجمله مواردی است که با توسعه کشاورزی ارگانیک در ایران ایجاد می‌شود./
 
خبرنگار: ابراهیم نژادرفیعی
منبع:ایانا

نوشته شده در 22/02/1393 دوشنبه ساعت 01:00:35 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه ترویج و توسعه کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


روش فعالیت در انجمن