کود آلی چیست
کود آلی چیست

کود آلی چیست

 
کود های آلی ترکیباتی از کود می باشند که شامل یک یا چند نوع ماده آلی هستند. مواد تشکیل دهنده ممکن است بقایای حیوانی یا گیاهی و یا ترکیبی از این دو باشد. این کود را ممکن است بتوان با مارک های تجاری کود غنی شده آلی از فروشگاه ها تهیه نمائید و یا با آماده سازی کود آلی از یک توده کمپوست در خانه ان را ایجاد نمائید.
 
هنگامی توصیف کود، مهم است که به یاد داشته باشید که تعریف آن از مواد آلی همان است که به عنوان غذا ارگانیک برای رشد گیاهان استفاده می شود. این نوع کود از عناصری تهیه می شود که به شیوه ای کاملا طبیعی تشکیل شده اند، آن هم بدون کمک گیری از هر گونه قطعات و یا مواد افزودنی مصنوعی که در تهیه و ساخت کود های صنعتی به کار می روند.
 
بسیاری از عناصر طبیعی مختلف می تواند در ایجاد کود آلی سهیم باشند. عنصر مشترک کود در هر دو نوع مخلوط تجاری و خانگی از یک نوع می باشند. این نوع کود از فاسد شدن پودر استخوان، تجزیه گیاهان در پایان فصل و همچنین از بخش هایی از گیاهان که خرد می شوند و یا ذرات کوچک آن ها که بر روی زمین می افتد، جهت تولید بهره می برد. اساسا، هر ماده ای که تجزیه آن منشا طبیعی دارد، می تواند نامزد خوبی برای گنجاندن در این نوع از کود آلی به حساب آید.
 
عوامل ارگانیک در آماده سازی کود های آلی می تواند برای رشد سبزیجات، افزایش گل دهی، و حتی برای تولید یک چمن سرسبز مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال مانند هر نوع کود دهی در محصولات، کود آلی چمن نیز می بایست به طور مساوی در سراسر گستره مورد نظر در حیاط پخش شود. اغلب، فرآیند لقاح قبل ازکاشت بذر چمن صورت می گیرد. هنگامی بذر را در خاک به درستی کشت و با کود چمن آلی مخلوط نمائید، که دانه ها را توزیع نموده و منطقه را سیراب کرده باشید. فواره زدن آب حضور به مواد طبیعی کمک می کند تا آب به دانه و ریشه برسد، در نهایت تولید یک فرش زیبا از چمن در سراسر فضای چمن در حیاط ایجاد می شود.
 
به همین نحو، از کود آلی می توانید در باغ سبزی استفاده کنید آن هم برای دوباره پر کردن محتوای مواد مغذی در خاک. به این علت است که اغلب قبل از برنامه ریزی دور بعدی از محصولات در باغ می بایست کود دهی انجام شود. آماده سازی خاک در پیش تنظیم ایده آل برای دانه های تازه کاشته شده و یا گیاهان جوان باعث تأثیر بیشتر بر ریشه و سرعت بخشیدن شرایط رشد را فراهم می کند.
 
حتی در باغ گل نیز می توانید از مزایای کود آلی بهره مند شوید. همانند چمن و باغ سبزی، قبل از کاشت کود را به خاک اضافه نمائید. بسته به آب و هوا و انواع گل در باغ، می توانید از انواع کود آلی استفاده نمائید، استفاده از کود آلی مایع همچنین جهت گیاهان بالغ توصیه می شود. کود آلی نیتروژن دار نیز ممکن است در طول فرایند رشد برای هم گل و هم چمن مفید باشد.
 
کود آلی را می توان در فروشگاه های عرضه محصولات کشاورزی خریداری نمود، و همچنین از بسیاری از خانه باغ ها و باغ مغازه ها. از آنجا که این نوع کود یک کود طبیعی است و معمولا در کنار مارک هایی که حاوی عناصر مصنوعی می باشند به فروش می رسد، مهم است که محتویات ذکر شده ساخت آن بر روی کیسه کود را قبل از خرید بخوانید.

نوشته شده در 18/11/1395 دوشنبه ساعت 18:12:20 توسط samira


بازگشت به صفحه انواع کودها


ناشناس در تاریخ سوم مرداد 1397 گفته است

بسيارخوب وقابل استفاده بوده . سپاسگزارم
امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
مطالب پر بازدید
 

 

 


تبلیغات