کود الی و ورمی کمپوست به سمت کشاورزی می رود
کود الی و ورمی کمپوست به سمت کشاورزی می رود
رئیس مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور:
پای کودهای آلی و زیستی به مزرعه باز می‌شود/ تدوین طرح اجرایی برای انتقال کودهای آلی به محیط‌های کشاورزی ویژه
با جلسات مشترکی که بین اتحادیه‌ها و انجمن‌های تولیدکننده کودهای کشاورزی، آلی و زیستی و بیولوژیک برپا می‌شود، زمینه ورود تولیدات آنها برای حضور در محیط‌های کشاورزی چکش‌کاری می‌شود.
 
رئیس مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر درباره اولویت‌های این مؤسسه گفت: ورود طرح‌های تحقیقاتی انجام‌شده در مؤسسه به معاونت‌های اجرایی و بخش کشاورزی از اولویت‌های جدید این مؤسسه است.
دکتر کاظم خاوازی افزود: اطلاعات و دانش موجود در زمینه خاک و آب کشور به اندازه‌ای است که قابلیت اشاعه در محیط‌های کشاورزی را دارد که به‌عنوان اولویت دوم تلاش می‌شود از هر روشی برای کاربردی کردن تحقیقات استفاده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: از آنجا که مصرف کودهای شیمیایی نیاز لازم و ضروری است، تلاش می‌شود که زمینه حضور کودهای الی زیستی و غیرشیمایی را نیز در کنار آنها داشته باشیم.
خاوازی ادامه داد: در پی حمایت از اتحادیه‌ها و انجمن‌های تولیدکننده کودهای کشاورزی، آلی و زیستی و بیولوژیک جلسات مشترکی برگزار شده که قرار است اهداف و راهکارهایی برای ورود هرچه بیشتر این تکنولوژی به عرصه فراهم‌تر شود.
 
نظر وزارت جهاد کشاورزی را برای ترویج کودهای زیستی را جلب کنیم
رئیس مؤسسه تحقیقات خاک و آب کشور تصریح کرد: در گذشته ورود کودهای آلی و زیستی به بخش کشاورزی تنها در حد حرف بود و اتحادیه‌ها و تولیدکنندگان این نوع کودها به‌صورت خصوصی، بازاریابی می‌کردند، اما قرار است با چکش‌کاری و بررسی تولید آنها در کشور بتوانیم طرحی تهیه کنیم که آن را به معاونت‌های اجرایی تحویل دهیم.
وی یادآور شد: هم‌راستا با جلساتی که با اتحادیه‌ها و بخش‌های خصوصی تولیدکننده خواهیم داشت، با بخش اجرا نیز تشکیل جلسه می‌دهیم تا نیازهای آن بخش را پیدا کرده و با توجه به آن کار تحقیقاتی انجام دهیم.
خاوازی تأکید کرد: تولیدات کودهای آلی و زیستی در حال حاضر در کشور موجود است، اما به‌دلیل آنکه راه ورود به مزرعه را پیدا نکرده‌اند، تلاش می‌کنیم تا به‌صورت طرحی کامل به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده و نظر مساعد آنها را برای حضور هرچه بیشتر جلب کنیم./
خبرنگار: مژگان ستار
منبع iana.ir
 

نوشته شده در 17/10/1392 سه شنبه ساعت 18:48:20 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه ورمی کمپوست


ناشناس در تاریخ بیست و چهارم بهمن 1392 گفته است

اطلاعات شما در بخش اخبار سایت compostco.ir با ذکر منبع ثبت شد
ناشناس در تاریخ بیست و یکم دی 1392 گفته است

با اجازه شما با درج منبع در وب سایت ورمی کمپوست www.evermi.ir درج شد.

پاسخ Admin در تاریخ بیست و یکم دی 1392
ناشناس در تاریخ هفدهم دی 1392 گفته است

با سلام من یکی از تولید کنندگان ورمی کمپوست هستم متاسفانه باید بگم اطلاع رسانی جهاد کشاورزی در خصوص این کود خیلی ضعیف بوده به طوریکه در منطقه ما هیچ یک از کشاورزان حتی نمیدانند که این کود چه هست وچه خاصیتی دارد.

پاسخ Admin در تاریخ هفدهم دی 1392


با سلام متاسفانه در امر ترویج و استفاده بهینه از این کود خیلی کم کاری شده..ولی امید است که ان شاالله در اینده نزدیک به تولید کنندگان کود ارگانیک هم بها داده بشه و از محصولاتشون استفاده بشه ..که این نه به نفع تولید کنندگانه بلکه به نفع طبیعت به نفع سلامت و به نفع همه استامتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
ورمی کمپوست بساک


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک