کودهای شیمیایی مایع مصرف آب را کاهش می‌دهند
کودهای شیمیایی مایع مصرف آب را کاهش می‌دهند

کودهای شیمیایی مایع مصرف آب را کاهش می‌دهند

 
یک تولید کننده کودهای شیمیایی مایع گفت: کودهای جامد و گرانولی تا زمانی که در زمین وجود دارد، بدون آب جذب گیاه و ریشه نمی شود و به همین دلیل کودهای گرانولی تبخیر و هدررفت دارد اما نبود این هدر رفت در کودهای مایع یک مزیت محسوب می شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، خالدی یک تولید کننده کودهای مایع در ششمین نمایشگاه بین‌المللی محصولات و فناوری کشاورزی، گیاهی، ارگانیک و صنایع وابسته گفت: در داخل کشور توانستیم حدود 43 کود تولید کنیم.
 
این تولید کننده با اشاره به اینکه این کودها با توجه به نیاز محصولات دسته بندی و تولید می شود، در ادامه  از تولید کلات های ارگانیک گیاهی نیز از سوی این شرکت ایرانی خبر داد و گفت: کودها جامع و گرانولی نیازمند مخلوط شدن با آب است و حلالیت کودهای مایع بالاتر است.
 
وی با بیان اینکه کودهای مایع در آبیاری بارانی و قطره ای که میزان کمتری آب را استفاده می کند سودمند است تصریح کرد: درصد عناصر کودهای مایع از کودهای گرانولی بیشتر است.
 
به گفته این کارشناس کودهای گرانولی تا زمانی که در زمین وجود دارد، بدون آب جذب گیاه و ریشه نمی شود و به همین دلیل کودهای گرانولی تبخیر و هدررفت دارد اما نبود این هدر رفت درکودهای مایع یک مزیت محسوب می شود.
 

نوشته شده در 19/09/1395 جمعه ساعت 19:07:25 توسط samira


بازگشت به صفحه انواع کودها


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
مطالب پر بازدید
 

 

 


تبلیغات