گرانی کود و دل‌نگرانی‌های کشاورزان خدابنده‌ای
گرانی کود و دل‌نگرانی‌های کشاورزان خدابنده‌ای

گرانی کود و دل‌نگرانی‌های کشاورزان خدابنده‌ای

یک کشاورز خدابنده‌ای با انتقاد از قیمت کود و سم اختصاص یافته به کشاورزان، گفت: با شرایط موجود کشاورزان خرده‌پا ورشکست می‌شوند.

 
حسین عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه زنجان، با اشاره به این مطلب، اظهار کرد: در برخی موارد کشاورزان خرد به خاطر گرانی‌ها حتی از کود برای تقویت زمین خود استفاده نمی‌کنند که این موضوع باعث کاهش راندمان کاری و در نتیجه بدهکاری کشاورزان می‌شود، این اتفاق در شرایطی که کشاورزان منبع درآمد دیگری ندارند نگران کننده است.
 
وی تصریح ‌کرد: انتظار داریم مسئولان توجه ویژه‌تری نسبت به حوزه کشاورزی داشته و شرایط را به نحوی مدیریت کنند که کشاورزان در روستاهای دور افتاده نیز از پس هزینه‌های تولید برآمده و وارد چرخه رقابت شوند.
 
این کشاورز خدابنده‌ای با اشاره به اینکه هزینه تمام شده محصولات کشاورزی بسیار بالا است، افزود: در شرایط فعلی بازار و بدون حمایت، کشاورزان ضرر می‌کنند لذا باید در این رابطه تجدید نظر شده و بازار مصرف مطمئنی تعریف شود تا کشاورزان با فراغ بال به تولید بپردازند.
 
وی ادامه داد: با این روند بسیاری از افراد دست از کشاورزی کشیده و به شهرها مهاجرت می‌کنند، در حالی ‌که با اندکی حمایت می‌توان شاهد رشد تولید در بخش کشاورزی و افزایش بهره‌وری در این حوزه بود.

نوشته شده در 06/11/1393 دوشنبه ساعت 14:19:15 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه انواع کودها


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
مطالب پر بازدید
 

 

 


تبلیغات