گوشت چرا گران شد
گوشت چرا گران شد

گوشت چرا گران شد

 
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی علت اصلی گرانی گوشت قرمز در بازار را حضور دلالان و واسطه گران برشمرد.
حسن رکنی امروز (دوشنبه) در مراسم نخستین جشنواره ملی کشاورزان ایران و سی و یکمین دوره انتخاب و معرفی کشاورزان برتر که در محل سالن همایش های صداو سیما برگزار شد، افزود: در طرح تعادل‌بخشی بازار گوشت قرمز، عرضه گوشت تازه گوسفندی به صورت گرم را در دستور کار داریم.
 
عرضه گوشت گرم وارداتی به همراه گوشت قرمز گرم داخلی از امروز در میدان های میوه و تره بار ۲۲ گانه شهرداری تهران آغاز شد.
 
شرکت پشتیبانی امور دام، از قزاقستان، قرقیزستان و روسیه گوشت گرم وارداتی را تامین کرده است و با هواپیما و کمتر از ۱۲۲ ساعت به مرکزهای توزیع منتقل و با قیمت تقریبی کیلویی ۳۱۰ هزار ریال (۳۱ هزار تومان) عرضه می شود.
 
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه گفت: سالیانه ۶۰ میلیون راس دام سبک از جمله گوسفند در کشور تولید می‌شود که به نظر می رسد صادرات جزیی در این بخش نمی‌تواند مشکلی در تنظیم بازار این محصول ایجاد کند.
 
وی تاکید کرد نیاز است دستگاه‌های نظارتی به بازار گوشت قرمز و کنترل قیمت‌ها ورود کنند.
 
 افزایش قیمت و قطع صادرات تخم مرغ به دلیل بروز بیماری
 
معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سبب درگیر شدن گله‌های مولد واحدهای پرورش مرغ تخم‌گذار در برخی مناطق کشور شد و بخشی از این واحدها را از مدار تولید خارج کرد.
 
رکنی اعلام کرد: پارسال ۹۰ هزار تن تخم مرغ صادر شد اما امسال به دلیل شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان صادرات ماهیانه ۴۰۰ تن این محصول قطع شده است.
 
به گفته وی، این عوامل به تنش و نوسان قیمت این محصول در بازار مصرف منجر شده است.
 
وی افزود: امیدواریم با کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تولید تخم‌مرغ به شرایط عادی برگردد و بازار به ثبات برسد.
 
در نخستین جشنواره ملی کشاورزان ایران و سی یکمین دوره انتخاب و معرفی کشاورزان برتر از ۱۱۸ نفر کشاورز و پژوهشگر برتر تجلیل شد.
 
ارج نهادن به تلاش تولیدکنندگان و روستاییان، ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین تولیدکنندگان کشاورزی و تشویق آنان، معرفی الگوی عملی و قابل اعتماد جامعه کشاورزی و روستاییان و عشایر و تقویت تعامل بین تولیدکنندگان و پژوهشگران و فناوران عرصه کشاورزی از اهداف برپایی این جشنواره است.
ایرنا

نوشته شده در 13/10/1395 دوشنبه ساعت 22:21:08 توسط samira


بازگشت به صفحه گوشت


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
تبلیغات
 

 
 

 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک