یک هزار و 100 تن وش پنبه از کشاورزان پارس آباد خریداری شد
یک هزار و 100 تن وش پنبه از کشاورزان پارس آباد خریداری شد

یک هزار و 100 تن وش پنبه از کشاورزان پارس آباد خریداری شد

 
اردبیل - ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ردبیل گفت: تاکنون یک هزار و 100 تن وش پنبه از کشاورزان پارس آباد مغان خریداری شده و پیش بینی می شود این میزان در پایان برداشت محصول به هشت هزار تن خواهد رسید.
یک هزار و 100 تن  وش پنبه از کشاورزان پارس آباد خریداری شد
عدیل سروی روز جمعه در جریان بازدید ازمراکز خرید تضمینی محصول سویا، پنبه وذرت دانه ای شهرستان پارس آباد افزود: قیمت تضمینی خرید این محصول توسط دولت 2هزار و932 ریال با رقم 2سفید تعیین شده و تاکنون هشت میلیارد ریال بابت خرید این محصول به پنبه کاران پرداخت شده است.
وی سطح زیر کشت پنبه در شهرستان پارس آباد مغان را 2هزارو 750 هکتار ذکر کردو افزود: پس ازآماده شدن محلوجف محصول به کارخانه های ریسندگی وبافندگی درسایر استان ها ارسال می گردد.
سروی همچنین دربازید از مراکز خرید سویا نیز سطح زیر کشت این محصول را 10هزارو300هکتار ذکرکرد و گفت: تاکنون 13هزار تن سویا از کشاورزان خریداری شده وپیش بینی تولید و خرید این محصول نزدیک به 27هزارتن می باشد.
او با بیان اینکه پنج مرکز تضمینی خرید سویا در شهرستان پارس آباد به صورت شبانه روزی فعال است، گفت : پس از خرید محصول سویا ، به علت حساسیت فساد پذیری، محصول بلافاصله به کارخانه های روغن کشی ارسال می گردد.
وی همچنین سطح زیر کشت ذرت دانه ای کشت دوم شهرستان پارس آباد را 2هزارو400هکتار ذکرکرد و افزود: پیش بینی امسال برای تولید این محصول 12هزار تن می باشد. 
او اضافه کرد: یک مرکز خرید تضمینی ذرت دانه ای درشهرستان پارس آباد به صورت شبانه روزی با قیمت 10هزارو380ریال ذرت دانه ای کشاورزان را خریداری می کند.
سروی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی وعدم وابستگی به واردات محصول کشاورزی گفت : این سازمان در تلاش است تا با افزایش تولید به سهم خود در خودکفایی محصول های کشاورزی در کشور تاثیرگذار باشد.

نوشته شده در 05/09/1395 جمعه ساعت 18:34:29 توسط samira


بازگشت به صفحه پنبه


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید