همه چیز در مورد گوجه فرنگی
همه چیز در مورد سیب زمینی
همه چیز در مورد بادمجان
همه چیز در مورد فلفل
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی
۱۲۵ هزار تن چغندر قند در چهارمحال و بختیاری تولید شد
۱۲۵ هزار تن چغندر قند در چهارمحال و بختیاری تولید شد

۱۲۵ هزار تن چغندر قند در چهارمحال و بختیاری تولید شد

 
برداشت چغندر قند در ارومیه
رئیس جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: میزان تولید چغندر قند بعد از ۱۵ سال در استان به ۱۲۵ هزار تن رسیده است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، ذبیح‌الله غریب ظهر امروز در آئین تجلیل از کشاورزان نمونه با اشاره به کاهش سطح زیر کشت اراضی استان اظهار داشت: اراضی قابل کشت در چهارمحال و بختیاری 10 درصد کاهش یافته اما با توجه به 20 درصد خشکسالی و کاهش اراضی زیر کشت تولیدات استان از 1.1 میلیون تن به 1.4 میلیون تن افزایش یافته است.
 
وی با بیان اینکه محصولات کشاورزی چهارمحال و بختیاری یک درصد تولیدات کشور را به خدو اختصاص داده است، افزود: تولید ثروت در کشور 12.5 درصد است در صورتی که در استان ما به 29 درصد رسیده است و ارزش افزوده محصولات ما نسبت به کشور 1.6 است.
 
رئیس جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: با توجه به اینکه وظیفه اصلی جهادکشاورزی ایجاد امنیت غذایی است اما زمینه 32 درصد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در استان ایجاد کرده است.
 
غریب با بیان اینکه مطالبات گندم کاران استان در سال 91 برای 24 هزار تن گندم حدود 18 میلیارد تومان برآورد شد، خاطرنشان کرد: امسال پول کشاورزان معادل تمام اعتبارات عمرانی کشور بوده و بیش از 90 میلیارد تومان مطالبات گندم کاران پرداخت شده است.
 
وی با بیان اینکه سیستم آبیاری نوین در 10 هزار هکتار از اراضی استان اجرا شده است، گفت: در راستای اجرای سیستم آبیاری نوین 34 میلیارد تومان دیگر در نظر گرفته شده است و سیستم آبیاری نوین به صورت 100 درصد در استان اجرایی می‌شود.
 
رئیس جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به عملکرد این سازمان در استان تصریح کرد: افزایش تولید آبزیان از 17 هزار تن به 21 هزار تن، افزایش 50 هزار تنی ظرفیت سردخانه‌ها، افتتاح 37 واحد صنعتی و افزایش 4.5 هکتاری ظرفیت گلخانه‌های استان از مهم‌ترین اقدامات این سازمان به شمار می‌رود.
 
غریب با بیان اینکه در سال جاری 116 پروژه کشاورزی در استان افتتاح شده است، با افتتاح این پروژه‌ها زمینه اشتغال 1100 نفر در استان ایجاد و در حوزه اقتصاد مقاومتی 230 میلیارد تومان تسهیلات و در بخش‌های دیگر 80 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
 
وی با بیان اینکه در تولید چغندر رکورد شکستیم، گفت: میزان تولید چغندر قند بعد از 15 سال در استان به 125 هزار تن رسید و این موفقیت چشم‌گیری بوده است.
 
رئیس جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری یکی از مشکلات جهاد کشاورزی را اراضی ملی و مستثنیات عنوان کرد و افزود: درخواست داریم که از مجموع 1000 پلاک موجود 200 پبلاک از اراضی را در کمسیون بررسی و مشکلات آن‌ها را برطرف کنید، با بررسی‌های انجام شده 800 هکتار از اراضی شهر هفشجان به مردم بازگردانده شد.
 
غریب با اشاره به صدور سند کشاورزی در استان بیان کرد: با مشارکت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی اسناد کشاورزی صادر می‌شود که این کار می‌تواند به بخش کشاورزی ما هویت ببخشد و با سرعت بیشتری بحث مصرف آب در بخش کشاورزی را بهبود بخشیم.

نوشته شده در 18/11/1395 دوشنبه ساعت 17:05:23 توسط samira


بازگشت به صفحه سبزیکاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید