۵۱۰ تن زرشک در استان خراسان جنوبی فرآوری شد
۵۱۰ تن زرشک در استان خراسان جنوبی فرآوری شد

۵۱۰ تن زرشک در استان خراسان جنوبی فرآوری شد

آب زرشک
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی گفت: ۵۱۰ تن زرشک امسال در این استان فرآوری و به بازارهای داخلی و خارجی ارسال شد.
 
به گزارش خبرگزاری  تسنیم ازبیرجند، هاشم ولی‌پور مطلق ارزش محصولات فرآوری شده فرآوری 510 تن زرشک در خراسان جنوبی زرشک امسال را 795 میلیون تومان اعلام کرد.
 
وی  گفت: این مقدار زرشک در 7 واحد فرآوری به محصولاتی از جمله شربت، آب زرشک، پوره زرشک و کنسانتره زرشک فرآوری و به استان‌های همجوار و کشورهای اروپایی مانند آلمان و آسیای میانه صادر شد.
 
وی با بیان اینکه فرآوری زرشک برای حدود 100 نفر در این استان شغل ایجاد کرده است اظهار کرد:در خراسان جنوبی 30 هزار کشاورز، زرشک تولید و برداشت می کنند و 12 هزار و 830 هکتار از باغ های خراسان جنوبی زیرکاشت زرشک است.
 
سال زراعی گذشته 40 هزار رأس دام در خراسان جنوبی تلف شدند
 
مدیر صندوق بیمه کشاورزی استان خراسان جنوبی گفت: در سال زراعی گذشته 40 هزار رأس دام در استان تلف شدند که صاحبان این دامها 6 میلیارد تومان بابت خسارت این دام‌ها، از بیمه طلبکارند که بخشی از آن پرداخت شده است.
 
جواد غنچه افزود: بیمه تهاتر دام‌های سبک در خراسان جنوبی محقق شد. بیمه‌گذاران با استفاده از طلب خود از صندوق بیمه می‌توانند دام‌های خود را بیمه کنند.
 
وی گفت: دامداران می‌توانند به جای دریافت نقدی غرامت دام‌هایشان، به اندازه میزان غرامت قابل پرداخت دام‌هایشان را برای ادامه سال زراعی 96-95 بیمه کنند.
 
وی بیان کرد: در سال زراعی گذشته 11 هزار و 130 دامدار استان، 454 هزار و 220 رأس دام خود را بیمه کردند.
 
ساخت هنرستان در خضری دشت بیاض با همت خیران
 
هنرستان فنی "مزینی" در خضری دشت بیاض شهرستان قاین با کمک خیران به بهره‌برداری رسید.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گفت: این آموزشگاه 6 کلاسه در فضایی به متراژ  هزار و 100 متر مربع و با هزینه 700 میلیون تومان ساخته شده است.
 
بیکی افزود: این هنرستان جایگزین هنرستان مبتکران این شهر شد.
 
رئیس آموزش وپرورش قاین گفت: هم اکنون در این آموزشگاه 150 دانش‌آموز در رشته‌های برق، متالورژی، کامپیوتر و علوم انسانی تحصیل می‌کنند.
 
رضایی همچنین خواستار کمک خیران برای گازرسانی به هنرستان مزینی شد. 

نوشته شده در 08/12/1395 ساعت 16:36:19 توسط samira


بازگشت به صفحه صنایع غذایی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید