۵۵۰۰ کیلوگرم خرما از نخلستان موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان برداشت شد
۵۵۰۰ کیلوگرم خرما از نخلستان موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان برداشت شد

۵۵۰۰ کیلوگرم خرما از نخلستان موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان برداشت شد

 
خرما
مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان گفت: امسال ۵ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم خرما از نخلستان این موسسه برداشت شده است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی وطن‌دوست اظهار داشت: از این میان 3 هزار کیلوگرم مربوط به رقم زاهدی و 2 هزار و 500 کیلوگرم نیز مربوط به رقم کبکاب است.
 
وی مساحت نخلستان خرمای این موسسه را 8 هکتار عنوان کرد و افزود: ارقام این درختان بیشتر زاهدی و کبکاب است.
 
وطن دوست با اشاره به تجهیز نخلستان خرمای مزرعه غدیر نهبندان این موسسه به سیستمهای نوین آبیاری گفت: این نخلستان با استفاده سیستم تخت فشار بابلر آبیاری می‌شود که همین امر از جمله دلایل افزایش راندمان تولید به شمار می رود.
 
وی تغذیه به موقع این درختان را یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش میزان تولید دانست و افزود: علاوه بر این فعالیت‌هایی نظیر گرده افشانی به موقع، هرس مناسب درختان، استفاده از انواع ریز مغذی، مبارزه به موقع با آفات و بیماری‌ها، استفاده از کودهای حیوانی و شیمیایی و غیره نیز انجام شده است.
 
مدیرعامل موسسه موقوفات و کشاورزی جنوب خراسان از فروش محصول برداشت شده به صورت مزایده خبر داد و افزود: با توجه به کیفیت مناسب خرمای تولیدی، درصدد هستیم این محصول از طریق مزایده در بیرجند و شهرستان نهبندان به فروش برسد.
 
بهره‌برداری از مجتمع فندخت شهرستان زیرکوه
 
به مناسبت دهه فجر پروژه مجتمع آبرسانی فندخت در زیرکوه با حضور استاندار خراسان جنوبی و هیأت همراه با اعتباری بالغ‌بر یک‌میلیارد و 598 میلیون تومان از صندوق توسعه ملی در بیستم بهمن ماه افتتاح شد.
 
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان زیرکوه در رابطه با این پروژه اظهار داشت: با افتتاح این پروژه جمعیتی بالغ‌ بر 3 هزار و 257 نفر روستاهای فندخت، بهمن‌آباد، شهرک بیدخت، شهرک چاه شط و چاه پایاب برخوردار می‌شوند.
 
علیرضا غلامحسینی با بیان اینکه  اجرای 14 کیلومتر خط انتقال و پنج کیلومتر شبکه توزیع از جمله مشخصات فنی این پروژه است یادآور شد: احداث سه باب مخزن ذخیره آب به حجم 600 مترمکعب، سه باب موتورخانه، سه باب اتاقک کلرویناتور، تجهیز یک حلقه چاه عمیق به عمق 120 متر، حصارکشی و محوطه‌سازی به متراژ 5 هزار و 900 متر از دیگر مشخصات فنی پروژه مجتمع آبرسانی فندخت است.
 
وی با اشاره به اینکه این پروژه در سال 93 آغاز شده است خاطرنشان کرد: این پروژه با هزینه‌ای بالغ‌ بر یک‌ میلیارد و 598 میلیون تومان از صندوق توسعه ملی به بهره‌برداری رسید.

نوشته شده در 22/11/1395 جمعه ساعت 17:45:51 توسط samira


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی