۷۰۰ تن میوه برای شب یلدا در خراسان جنوبی تأمین شده است
۷۰۰ تن میوه برای شب یلدا در خراسان جنوبی تأمین شده است

۷۰۰ تن میوه برای شب یلدا در خراسان جنوبی تأمین شده است

 
هاشم ولی پور مطلق رئیس جهادکشاورزی خراسان جنوبی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۵۰۰ تن مرکبات و ۲۰۰ تن هندوانه برای مصرف شب یلدا در نظر گرفته شده است گفت: برای تأمین میوه شب یلدا هیچ محدودیتی نداریم و میوه از طریق میادین میوه و تره‌بار و اتحادیه‌های تعاونی روستایی عرضه می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، هاشم ولی‌پورمطلق ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم نگران میوه شب یلدا نباشند.
 
وی افزود: تأمین میوه شب یلدا شامل هندوانه، موز، انار، مرکبات از طریق میادین میوه و تره‌بار و اتحادیه تعاون روستایی طبق روال سال‌های گذشته تأمین و عرضه می‌شود.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: به جز هندوانه که از سایر استان‌ها به صورت مصرف روزانه تأمین می‌شود دیگر میوه‌ها بیش از نیاز و تقاضا در سردخانه‌های خراسان جنوبی وجود دارد.
 
ولی‌پورمطلق افزود: پیش‌بینی می‌شود 500 تن مرکبات و 200 تن هندوانه برای مصرف شب یلدا در بازار توزیع شود و در حال حاضر میوه در بازار موجود است وپیش‌بینی ذخیره میوه بیش از نیاز مردم استان است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: برای تأمین میوه شب یلدا هیچ محدودیتی نداریم و تمامی میادین میوه و تره‌بار و اتحادیه‌های تعاون روستایی خراسان جنوبی میوه شب یلدا را عرضه می‌کنند.
 
ولی‌پورمطلق افزود: مرکبات موجود در خراسان جنوبی از استان‌های فارس و هندوانه از سیستان و بلوچستان تأمین شده است.
 
خرید بیش از یک هزار و 300 تن انار از باغ‌دارها
 
رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی نیز در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: برای شب یلدا میوه انار خریداری کردیم و امسال بیش از یک هزار و 300 تن انار از باغ‌دارها خریداری کردیم.
 
محسن اسفندیاری افزود: پرتقال و نارنگی سفارش داده شده است و احتمال دارد به طریق میوه مخلوط در اختیار شهروندان قرار گیرد.
 
وی بیان کرد: اناری که برای شب یلدا در نظر گرفته شده درجه‌بندی وارد بازار می‌شود و بسته به درجه قیمت‌ها متفاوت است اما قیمت‌ها از قیمت میدان بار ارزان‌تر است.
 
رئیس سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت: به شرکت تعاونی‌های خرد زنان روستایی برای تهیه خشکبار شب یلدا سفارش دادیم تا خشکبار برای خرید شهروندان تهیه و بسته‌بندی شود.
 
افتتاح نمایشگاه شب چله و فروش زمستانه در بیرجند 
 
مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی خراسان جنوبی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: نمایشگاه شب چله و فروش زمستانه در بیرجند آغاز به‌کار کرد.
 
لشکری با بیان اینکه 100 غرفه در این نمایشگاه دایر است افزود: در این نمایشگاه انواع سوغات، آجیل شب یلدا، شیرینی، پوشاک به 10 تا 15 درصد تخفیف عرضه می‌شود.
 
وی بیان کرد: در این نمایشگاه استان‌های کرمان، گیلان، کرمانشاه، اردبیل، زنجان، یزد، کرمانشاه، اصفهان و سیستان و بلوچستان حضور دارند.
 
مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی خراسان جنوبی گفت: دومین نمایشگاه چله ایرانی تا دوم دی ماه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بیرجند دایر است.

نوشته شده در 29/09/1395 دوشنبه ساعت 19:10:01 توسط samira


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی