معرفی کتاب کشاورزی


محصولات ارگانیک
10 هکتار گلخانه در خراسان شمالی احداث می شود
10 هکتار گلخانه در خراسان شمالی احداث می شود

10 هکتار گلخانه در خراسان شمالی احداث می شود

 
بجنورد- ایرنا- مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: امسال احداث 10 هکتار گلخانه در دستور کار قرار دارد که منابع اعتباری بانکی از محل تسهیلات تلفیقی صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک تجهیز شده است.
10 هکتار گلخانه در خراسان شمالی احداث می شود
علی اصغر شریکیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه سطح گلخانه های استاندارد و فنی 13.62 هکتار است اظهار کرد: 9 هکتار دیگر شامل واحدهای گلخانه ای با سازه های چوبی و موثر در تولید است که در حال حاضر امکان پرداخت تسهیلات بهسازی برای اینگونه گلخانه ها فراهم شده است.
وی گفت: به منظور فعال سازی واحد گلخانه ای نیمه راکد 11 واحد متقاضی جهت اخذ تسهیلات کم بهره مجموعا به مبلغ 5 میلیارد و 680 میلیون ریال به بانک سینا معرفی شده اند که 2 واحد جهت تکمیل و تجهیز، مبلغ 2 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
شریکیان با بیان اینکه توسعه کشت های گلخانه ای یکی از مهم ترین سیاست های افزایش بهره وری اقتصادی کشاورزی و مدیریت راهبردی آب است افزود: به طوریکه می توان با مقدار کمی از نهاده های تولید و آب به چندین برابر افزایش کمی و کیفی تولیدات دست یافت.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: بررسی ها نشان می دهد میزان مصرف آب برای تولید هر کیلوگرم محصول تقریبا 12 برابر کشت های گلخانه ای بوده در حالی که عملکرد سالانه کشت گلخانه ای حدود 10 برابر کشت در فضای باز می باشد.
به گفته شریکیان سطح گلخانه های این استان 22.62 هکتار است که میزان تولید آن شامل چهار هزار و 375 تن انواع محصولات صیفی و سبزی، دارویی و 342 هزار گیاهان گلدانی است.
استان خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد.

نوشته شده در 13/10/1395 دوشنبه ساعت 22:13:58 توسط samira


بازگشت به صفحه ترویج و توسعه کشاورزی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


روش فعالیت در انجمن