125 میلیارد خسارت به باغ های تهران وارد شده است
125 میلیارد خسارت به باغ های تهران وارد شده است

125 میلیارد خسارت به باغ های تهران وارد شده است

به گزارش گروه اجتماعی «خبرگزاری دانشجو»، سید محمد موسوی با اشاره به ۵۳ هزار هکتار باغ استان تهران افزود : میزان خسارت در باغات شهرستان شهریار ۲۵ درصد و در باغات ملارد ، ‌ری و شمیرانات ۱۵ درصد برآورد شده است.
 
وی افزود: بارش تگرگ در روز دهم فروردین به سردرختی باغات گردو ، بادام ، انگور ، زردآلو ،‌گوجه سبز ، هلو و شلیل که معمولا زودگل است ، خسارت زده است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: شکوفه هایی که در این بارش تگرگ ریزش کرده ، شکوفه های اولیه است که معمولان برای تنظیم بار درخت ریزش می کند بنابراین میزان خسارت به باغات زود گل سنگین نبوده است.
 
موسوی گفت: کارشناسان صندوق بیمه محصولات کشاورزی در حال جمع آوری اطلاعات دقیق تر میزان خسارت تگرگ به باغات استان تهران هستند که پس از پایان عملیات میزان دقیق خسارت اعلام خواهد شد.
 
وی افزود‌: سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای بارش تگرگ را پیش بینی و اعلام کرده بود اما از آنجا که سرعت و میزان بارش بسیار زیاد و در زمان شکوفایی گلهای سردرختی بود ، خسارت اجتناب ناپذیر است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: برای کاهش میزان خسارت سرمازدگی و تگرگ که معمولا در این فصل اتفاق می افتد ، طرح آموزش ترویجی با همکاری ۱۰۰ کارشناس جهاد کشاورزی از اواسط سال گذشته برای باغداران اجرا شده است.
منبع:«خبرگزاری دانشجو»

نوشته شده در 16/01/1394 ساعت 23:53:52 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی