1500 دارو با منشاء گیاهی در کشور تولید شده است
1500 دارو با منشاء گیاهی در کشور تولید شده است

تا به حالا 1500 دارو با منشاء گیاهی در کشور تولید شده است

رئیس جامعه گیاه‌درمانی ایران امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: سازمان بهداشت جهانی بهترین درمان را کم‌عارضه‌ترین آن می‌داند، به همین منظور مصرف گیاهان دارویی در جهان هر روز رو به افزایش بوده و جایگزین داروهای شیمیایی می‌شود.
زهرا حیدری داویجانی افزود: امروزه در بخش‌های مختلف دارویی ازقبیل سرطان و ناراحتی قلبی، داروهایی با منشاء گیاهی تولید و مصرف می‌شود که در کشور ما نیز این رویه در حال پیشرفت است.
وی خاطرنشان کرد: در ایران نیز به همت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصرف گیاهان دارویی در کشور را گسترش و تعداد شرکت‌های فعال در این زمینه رشد داده است.
رئیس جامعه گیاه‌درمانی ایران ادامه داد: در سال‌های اخیر تعداد داروهایی با منشاء گیاهی از 300 نوع به یک‌هزار و 500 نوع افزایش یافته و جایگاه مصرف این نوع داروها را در میان پزشکان و مصرف‌کنندگان باز کرده است.
حیدری تصریح کرد: به‌دلیل این استقبال 100 قلم دارو با منشاء گیاهی برای قرارگیری تحت پوشش بیمه‌هایی دارویی پیشنهاد شده است که هم‌اینک تعدادی از این داروها تحت پوشش بیمه‌های مختلف قرار گرفته است.
وی یادآور شد: این انجمن در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، برنامه و کارهای آموزشی دارد که در طول اجرای نمایشگاه به اجرا درخواهد آمد.
حیدری در پایان تأکید کرد: جامعه گیاه‌درمانی ایران یکی از قدیمی‌ترین مؤسسه‌های کشور است که در سال 64 کار خود را با فعالان در زمینه‌های مختلف آموزشی، کشاورزی و پروژه‌های تحقیقاتی آغاز کرد./
منبع:ایانا

نوشته شده در 09/07/1393 چهارشنبه ساعت 18:41:53 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه گیاهان دارویی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی
 

 

 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک