26 هزار قطعه بچه ماهی در سد تنظیمی گتوند رهاسازی شد
26 هزار قطعه بچه ماهی در سد تنظیمی گتوند رهاسازی شد

26 هزار قطعه بچه ماهی در سد تنظیمی گتوند رهاسازی شد

سیدمجید صالحی روز جمعه در حاشیه رهاسازی این بچه ماهی ها به خبرنگار ایرنا افزود: تکثیر و رهاسازی بچه ماهی در سد تنظیمی گتوند به منظور افزایش سرانه مصرف ماهی در منطقه و ایجاد اشتغال سالم برای صیادان توسط اداره جهاد کشاورزی شهرستان گتوند با همکاری مدیریت شیلات استان و فرمانداری این شهرستان انجام شد.
 
وی افزود: این تعداد بچه ماهی در مرکز تکثیر ماهیان اداره کل شیلات استان خوزستان پرورش یافته که با رهاسازی آنها در دریاچه سد تنظیمی گتوند گامی مهم در جهت غنی سازی ذخایر این گونه ارزشمند برداشته شد.
 
صالحی اظهار کرد:این ماهی ها که از نوع فیتوفاگ می باشند با حضور کارشناسان مربوطه به وسیله خودروی مخصوص مجهز به سیستم هوادهی مناسب با رعایت سایر شرایط استاندارد، برای بازسازی ذخایر در رودخانه های استان و دریاچه سد تنظیمی گتوند رهاسازی شد.
 
وی گفت:این بچه ماهی ها به صورت طبیعی پس از شش ماه قابل صید می باشند.
 
فرماندار گتوند با بیان اینکه این ماهی ها قابل تکثیر نبوده واکوسیستم دریاچه را به هم نمی زنند گفت:طبق برنامه ریزی در مراحل بعدی رهاسازی بچه ماهی در دریاچه سد تنظیمی گتوند با تعداد و تنوع بیشتری صورت می گیرد تا از منابع آب موجود به بهترین نحو استفاده شود.
 
شهرستان گتوند با 76 هزار نفر جمعیت در شمال خوزستان واقع شده و از ظرفیت بالایی در زمینه کشاورزی و دامداری و نیز پرورش ماهی برخوردار می باشد.

نوشته شده در 27/04/1394 شنبه ساعت 00:02:46 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه پرورش ماهیان گرمابی


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید