3350 تن میوه برای شب عید تامین شده است
3350 تن میوه برای شب عید تامین شده است

3350 تن میوه برای شب عید تامین شده است

 
در تأمین میوه شب عید مشکلی نخواهیم داشت و اگر نیاز باشد سهمیه بیشتری برای استان گرفته شود، قطعا این کار را خواهیم کرد تا نیاز مردم به میوه در شب عید تأمین شود و مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در تأمین میوه شب عید مشکلی نخواهیم داشت و اگر نیاز باشد سهمیه بیشتری برای استان گرفته شود، قطعا این کار را خواهیم کرد تا نیاز مردم به میوه در شب عید تأمین شود و مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.
 
کیخسرو چنگلوایی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که امروز، 30 بهمن ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در ارتباط با میوه شب عید قرار است تا 2600 تن پرتقال و 750 تن سیب درختی وارد استان شود که خوشبختانه اکنون کل سهمیه سیب خوزستان وارد شده است و در انبارهای اهواز، شوش و دزفول موجود است.
 
وی افزود: همچنین اکنون حدود هزار تن پرتقال نیز از سایر استان‌ها مانند استان کرمان و فارس وارد استان شده است و مابقی نیاز استان نیز قرار است تا از پرتقال‌های درون استان تأمین شود.
 
چنگلوایی تصریح کرد: این پرتقال‌ها چه از نظر کیفیت و چه از نظر اندازه و بازارپسندی بسیار مناسب هستند. قیمت هر کیلو پرتقال 3700 تومان است و قطعا این قیمت نسبت به قیمت فعلی بازار، بسیار پایین است.
 
وی گفت: با توجه به این قیمت پرتقال با قیمت بسیار مناسبی به دست مصرف کننده خواهد رسید. این کار باعث تعدیل قیمت محصولات در بازار خواهد شد و در این زمینه دولت به دنبال سودآوری برای بخش دولتی و تعاونی‌ها نیست و مانند سال‌های گذشته با هدف تعدیل قیمت‌ها در بازار این اقدام انجام می‌گیرد.
 
چنگلوایی عنوان کرد: در ارتباط با بحث برنج نیز برنج هندی دانه‌بلند در نظر گرفته شده و چنانچه ظرفیت بازار سنجیده شود که به این محصول نیاز دارد، از اصفهان و چهارمحال و بختیاری نسبت به حمل برنج اقدام خواهیم کرد زیرا قیمت در نظر گرفته شده برای مصرف کننده 8500 تومان است که بسیار قیمت مناسبی است و نسبت به قیمت هر کیلو برنج در بازار بسیار پایین‌تر است.
 
وی ادامه داد: در ارتباط با تأمین گوشت مرغ و قرمز منجمد نیز هیچ مشکلی وجود ندارد. اکنون در استان حدود 2 هزار تن موجودی گوشت مرغ است که این محصول از نظر اندازه و تاریخ مصرف هیچ مشکلی ندارد و با کیلویی 4500 تا 5100 تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان خاطرنشان کرد: گوشت قرمز شب عید با کیلویی 23500 تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد و درخواست کرده‌ایم در صورت امکان، اصناف یا سازمان صنعت، معدن و تجارت مراکزی را معرفی کنند تا بتوانیم به هر میزان بازار کشش داشته باشد،سهمیه را تأمین کنیم.

نوشته شده در 30/11/1395 شنبه ساعت 18:14:27 توسط samira


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی