700 تن گوشت قرمز در واحد دامي در قرچک توليد مي شود
700 تن گوشت قرمز در واحد دامي در قرچک توليد مي شود

700 تن گوشت قرمز در واحد دامي در قرچک توليد مي شود 

خبرگزاري آريا- کريميان مدير جهاد کشاورزي شهرستان قرچک گفت درواحدهاي دامي در بخش گاوهاي گوشتي از 45 واحد فعال بيش از 700 تن گوشت قرمز توليد و به بازار عرضه مي شود .
به گزارش خبرگزاري آريا از قرچک ، علي اشرف کريميان در گفتگو با خبرنگاران ، آماري از واحدهاي توليدي بخش کشاورزي ، گاو داري ها و مرغداريها ارايه نمود که به شرح زير است .
کريميان در بحث توليد گاوهاي شيري و گاوهاي گوشتي گفت :اين توليدي ها در بخش هاي مجزا فعاليت مي کنند در بحث گاوهاي شيري از 21 واحد فعال 1275 راس گاو شيري در واحد هاي دامي در منطقه وجود دارد که سالانه حدود 5 تن شير توليد مي شود بعد از جمع آوري شيرها به کارخانجات توليدي لبنيات در سطح استان تحويل داده مي شود .
کريميان در ادامه افزود :از 42 واحد توليدي فعال گوشت قرمز 3582 راس گاو با توليد حدود 700 تن گوشت قرمز در منطقه است که رشد چشم گيري نسبت به سالهاي قبل داشته ايم که اين توليدات به گشتارگاه هاي کشور و سطح استان داده مي شود .
علي اشراف کريميان مدير جهاد کشاورزي شهرستان قرچک در خصوص واحدهاي توليدي گوسفند در شهرستان قرچک گفت:در حال حاضر در شهرستان قرچک 126 واحد توليدي فعال با 38278 راس گوسفند فعاليت مي کنند که سالانه 550 تن گوشت گوسفند توليدي را به بازار عرضه مي کنند که اين آمار نسبت به سال قبل رشدي حدود 7 درصدي داشته و با برنامه ريزي هاي انجام شده در خصوص حمايت از توليد کنندگان واحد هاي دامي دربحث توليد گوشت گوسفند  اين آمار در سال آينده به 600 تن خواهد رسيد .
وي در ادامه در خصوص واحدهاي توليدي مرغ و تخم مرغ گفت :از 8 واحد توليدي گوشت مرغ در سال حدود 230 هزار تن گوشت مرغ به بازار ارايه مي شود که به لطف خدا در اين بخش هم رشد 5 درصدي نسبت به سال قبل داشته ايم .
کريميان در بخش توليدي مرغ هاي تخم گذار افزود :درحال حاضردرشهرستان قرچک 14 واحد توليدي در بخش تخم مرغ فعاليت مي کنند که سالانه 6200 تن تخم مرغ توليد و به بازار عرضه مي شود .
کريميان در ادامه گفتگو با خبرنگاران افزود :با توجه به حمايتهاي دولت تدبيرو اميد وبا حمايتهاي  فرماندار شهرستان قرچک در بحث کشاورزي امکانات خوبي به واحدهايي که نيمه فعال بودند ارايه شد است  که باعث اشتغال زايي و توليد در بحث کشاورزي کرديده واين واحد ها در حال حاضر فعاليتهاي خوبي دارند .
مدير جهاد کشاورزي شهرستان قرچک در پايان گفت :در بحث توليد ماهي هاي گرمابي ، ماهي هاي زينتي و توليد گنندگان عسل تسهيلات خوبي به توليد کنندگان ارايه مي دهيم در صورتي که توليد گننده بتوانند شرايط لازم را ايجاد کنند در اسراع وقت بعد از ثبت نام در سامانه تسهيلات اشتغال و توليدات وزارت جهاد کشاورزي از اين امکانات برخودار مي شود.
 

نوشته شده در 05/12/1395 پنجشنبه ساعت 22:38:25 توسط samira


بازگشت به صفحه گوشت


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
تبلیغات
 

 
 

 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک