95هزار تن انار در نی ریز برداشت شد
95هزار تن انار در نی ریز برداشت شد

95هزار تن انار در نی ریز برداشت شد

 
شیراز- ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز گفت: با پایان یافتن زمان برداشت انار در این شهرستان 95 هزار تن از این محصول برداشت شد.
95هزار تن انار در نی ریز برداشت شد
به گزارش ارسالی پنجشنبه روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز به ایرنا ، داریوش طهماسبی اظهار کرد : برداشت انار در این شهرستان از سطح چهار هزار و 800 هکتار از باغ های مثمر بود.
وی گفت: شهرستان نی ریز با 6500 هکتار باغ انار شامل 4800 هکتار بارور و 1700 هکتار غیر بارور و با متوسط عملکرد 20 تن در هر هکتار و تولید سالیانه 96 هزار تن محصول در شرایط عادی مقام اول سطح زیر کشت و تولید را در استان فارس 
طهماسبی افزود:انار این شهرستان علاوه بر مصارف داخلی به کشورهای کره جنوبی ، روسیه ، کشورهای آسیای میانه ، کشورهای حوزه خلیج فارس و برخی کشورهای اروپایی صادر شد که نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری را هم در تولید و هم در صادرات شاهد بودیم . 
طهماسبی افزود : عمده ترین رقم تولیدی در شهرستان ، رقم انار رباب نی ریز است که جزو ارقام برتر صادراتی انار کشور است که به دلیل رنگ و ضخامت پوست و طعم میوه بسیار بازار پسند و پرفروش است و همین امر باعث شده زمینه ایجاد حدود 4000 فرصت شغلی در زمان برداشت یعنی از ابتدای آبان تا اوایل آذرماه فراهم شود . 
وی ادامه داد : خوشبختانه در بخش صنایع تبدیلی با توجه به پتانسیل بالای شهرستان ، کارخانه های صنعتی فراوری انار در شهرستان احداث شده که تولیدات آنها شامل : رب انار ، سس انار ، آب انار ، شربت انار ، مربا ، مارمالاد ، ژله انار ، نوشابه ، بستنی انار ، ترشی ، سرکه و لواشک انار است و هم اکنون مشغول فعالیت و تولید هستند که با استقبال خوب و بازار مناسب و ارزآوری برای کشور همراه است . 

نوشته شده در 18/09/1395 پنجشنبه ساعت 19:15:45 توسط samira


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی